Case studies

Firma SEGRO

Kiedyś na popularności zyskiwała mechanizacja rolnictwa. W ostatniej dekadzie spektakularne efekty osiągamy optymalizując procesy i wprowadzając automatyzację. W kolejnych latach wielokrotnie zadziwią nas możliwości sztucznej inteligencji. Świat się zmienia, a nasze organizacje wraz z nim. Badanie pokazuje, że tylko 18% przebadanych klientów obiektów magazynowych, a więc nawet nie co piąta firma na rynku, już dziś korzysta w parku logistycznym z systemu rozpoznającego tablice rejestracyjne. Ale już kolejne 22% planuje z takiego systemu korzystać w najbliższej przyszłości. Firmy, które nie rozwijały się we właściwym kierunku, teraz muszą podążać za konkurencją. Liderzy kreują zmiany, aby dostarczyć klientom jak najlepsze produkty, najsprawniejszą obsługę i największe oszczędności.

Minęły już trzy lata, odkąd firma SEGRO poprosiła nas o zoptymalizowanie procesów na bramie wjazdowej w parku logistycznym. Jeżeli miarą sukcesu jest liczba klientów i wdrożeń, to możemy ogłosić sukces. Dziś SEGRO stosuje VNetLPR – system awizacji, przepustek i kontroli dostępu we wszystkich swoich parkach. W ramach pracy z innymi klientami zrealizowaliśmy kilkadziesiąt kolejnych systemów. Cieszymy się z oszczędności, które wypracowujemy każdego miesiąca oraz dodatkowych korzyści dostarczonych wraz z rozwiązaniem VNetLPR, a możliwości przybywa z każdym nowym wdrożeniem i kolejną wersją.

Początkowo system VNetLPR miał rejestrować wjazdy i wyjazdy z jednoczesnym przyspieszeniem ich obsługi. VCN jest znane z kreatywnego podejścia do wyzwań, więc już pierwsza wersja zgrabnie połączyła potrzeby trzech grup użytkowników: ochrony, którą jest zazwyczaj zewnętrzna firma, najemców, klientów spółki, w której posiadaniu znajduje się park oraz zarządcy. W praktyce mamy do czynienia jeszcze z czwartą grupą – gośćmi i dostawcami.

W wielu obiektach VNetLPR jest pierwszym systemem informatycznym, z którym ma do czynienia ochrona. System jest na tyle intuicyjny, iż szkolenie jest zakończone praktycznie po godzinie. Pozyskana wiedza jest bezproblemowo przekazywana kolejnym zmianom, a zeszyt wjazdów trafia do szuflady czasem już w pierwszym dniu po wdrożeniu rozwiązania.

Choć najnowsza wersja VNetLPR obsługuje również klasyczne czytniki KD, to podstawowym zadaniem systemu jest identyfikacja pojazdów na podstawie tablic rejestracyjnych. System współpracuje z kamerami LPR najważniejszych producentów. Jest też zintegrowany z analityką serwerową, aby wykorzystać dowolne kamery. Nasza najnowsza wersja analityki serwerowej, oparta o sieci neuronowe, rozpoznaje poprawnie znaki tablic ze zdjęć stanowiących wyzwanie nawet dla człowieka.

Adam Szulc,
Współwłaściciel VCN

Elektrociepłownia Wrocław

Cechy:

Potrzeby:

Rozwiązanie:

Charakterystyka przedsiębiorstwa

Wyznaczone i osiągnięte cele wdrożenia:

Nie przeocz informacji o szkoleniach i możliwościach systemu VnetLPR
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twojego adresu e-mail w celu otrzymywania informacji dotyczących VnetLPR.
Wysyłamy tylko istotne informacje, takie jak powiadomienia o nowych funkcjach, szkoleniach, czy innych korzyściach. W każdej chwili możesz też zrezygnować z newslettera bez żadnych konsekwencji. Twój adres nie będzie przekazywany żadnej innej firmie lub organizacji.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00-16:00
mail: lpr@vcn.pl
telefon: +48 (61) 6229492

Znajdź nas na